Podwójne standardy Kościoła Katolickiego

Czy Kościół zmienił się chociaż troszkę od czasów inkwizycji, prześladowań religijnych ? Okazuje się, że nie !

Otóż kiedy ONZ chce przyjąć rezolucję, która wzywa do zaprzestania represji wobec homoseksualistów, Kościół Katolicki sprzeciwia się i ją potępia – „bo mogłoby to doprowadzić do nacisków, aby w imię zrównania praw legalizować homoseksualne małżeństwa„. Widać, że Kościół nigdy nie wyzbędzie się nienawiści i zaściankowego myślenia.

Jak czytamy w Wyborczej:

Ta rezolucja ONZ to pomysł Francji zgłoszony w imieniu całej UE, poparła go też Polska. Ma być uchwalona 10 grudnia, czyli w 60. rocznicę przyjęcia Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka. – Uwolnienie homoseksualistów od strachu przed prześladowaniem to nagląca sprawa. Nie można dłużej zwlekać – tłumaczy szef francuskiego MSZ Bernard Kouchner, znany obrońca praw człowieka.

Paryż forsuje projekt z nadzieją, że dyskusja w Zgromadzeniu Ogólnym skłoni do zniesienia kar przynajmniej część z 90 krajów, gdzie gejów karze się chłostą, wieloletnim więzieniem, w tym dożywociem, a nawet śmiercią.

Cóż wniosek nasuwa się sam – Kościół Katolicki staje w jednym rzędzie z Iranem, Indiami i kilkunastoma innymi państwami, które w najlepszym razie za homoseksualizm karzą chłostą, w najgorszym karą śmierci.

Przyznaje bierną zgodę na represje i karanie śmiercią homoseksualistów a do tego ma jeszcze czelność deklarować, iż broni w ten sposób „chrześcijańskich wartości w życiu publicznym”.

Chwila przed egzekucją. W 2005 r. w Iranie dwaj chłopcy zostali przyłapani na romansie. Najpierw ich ciężko wychłostano, a potem oskarżono o gwałt i powieszono

Groteskowa argumentacja! W imię obrony godności człowieka Kościół opowiada się przeciw rezolucji wymierzonej w kraje karzące gejów śmiercią. Dziwaczna strategia katolickiej walki z relatywizmem moralnym – ironizuje znany włoski publicysta Gian Enrico Rusconi.

Być może w ogóle bym nie podjął tematu, gdyby nie hipokryzja tej instytucji. Biernie popiera wieszanie czy chłostanie gejów, ale tydzień temu episkopat (min. z Polski) wzywał do potępienia „aktów barbarzyństwa w Indiach” – to znaczy represji wobec indyjskich chrześcijan.

Oczywiście ma rację, bo jest to barbarzyństwo to co dokonało się w Indiach, ale stosuje tutaj podwójne miary i jest równie barbarzyński co radykalni hindusi mordujący chrześcijan.

Reklamy

One comment

  1. Panie Macieju D. Przeczytałam pański artykuł i zastanawiam się na jakiej podstawie pokazuje nam pan takie zdanie Kościoła ? Chyba nie na tym wyjętym z kontekstu cytacie. Fakt, że Kościół raczej nie będzie stał za legalizacją małżeństw homoseksualnych. Według nich jest to nienaturalne. Lecz nigdy Kościół nie potępia ludzi ! On potępia czyny, a jeśli według niego homoseksualizm jest niedobry to o tym mówi. Nie trzeba się z nimi zgadzać.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s