Moje dodatki do Mozilla Firefox cz.2

Widząc lekkie zainteresowanie moim poprzednim artykułem poświęconym dodatkom do przeglądarki Mozilla Firefox postanowiłem dokończyć go dorzucając opis kilku nowych dodatków:

Split Browser: jeden z najbardziej interesujących dodatków, który pozwala podzielić główne okno przeglądarki na kilka umożliwiając przeglądanie kilku stron jednocześnie 🙂 Jest opcja nie zwykle interesująca, przykładowo pisząc coś na podstawie artykułu, nie musimy ciągle zmieniać zakładek, co może być nie wygodne – przy dużej ilości artykułów, czy konieczności częstego przechodzenia – a wystarczy spojrzeć na prawo(lewo, dół, górę) by widzieć tekst.

Firefix – dodatek, który powoduje, iż po wpisaniu błędnego adresu (np. połyka .con zamiast .com) wyświetli się nam strona błędu z sugestią poprawnego adresu, adresów lub podobnych stron !

FireTray – do tej pory użytkownicy Linuxa byli niezwykle pokrzywdzenie faktem, iż nie mogą (bez specjalnych programów) zmusić przeglądarkę do chowania się i tak powstało cudo, które umożliwia chowania Firefoxa do traya systemowego 🙂 Testowałem w środowisku KDE i nie widać żadnych problemów !

GooglePreview – fajny dodatek, który dodaje screen (miniaturę) stron wyszukiwanych w przeglądarce google. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla osób które są wzrokowcami i orientują się w wyglądzie strony, której szukają.

 Bookmark Tags – dodatek które umożliwia dodawanie tagów, słów kluczowych, do naszych zakładek, co ułatwia ich wyszukiwanie w całym zgiełku ulubionych stron (użyte tagi taki są zapisywane i można myszką wybrać poszcz. do danej strony).

Reklamy

3 comments

 1. Muszę przyznać, że artykuł jest naprawdę bardzo ciekawy. Dotychczas, używałem tylko Flashblocka bez, którego nie wyobrażam sobie teraz pracy. Na pewno zainstaluje pozostałe dodatki, które opisałeś, z samych tylko opisów wiem, że będą przydatne. Blog dodałem do zakładek i czekam na część trzecią artykułu 🙂 Pozdrawiam.

 2. Ciekawy artykuł. Wart przeczytania, jednakże nie rozumiem tych idiotów co wypisują komentarze nie na temat i w dodatku obraźliwe
  Jak nie interesuje to nie pisz bzdur bo mogą to czytać dzieci
  Proponuję wykasować te obelgi – nie są na temat
  Ja ze swojej strony polecam
  Screen Grab! – pozwala zrobić jakby zdjęcie strony
  gTranslate – translator pomiędzy różnymi językami
  Cooliris Previews – po najechaniu na ikonkę nie trzeba otwierać strony i można podejrzeć co zawiera
  Pozdrawiam

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s