Firefox 3 alpha6

Wydaje mi się, że najnowsze wydanie przeglądarki Mozilla Firefox 3 alpha6 jest na tyle dojrzałe , iż mogę pokusić się o jej krótkie zrecenzowanie. Na wstępie zaznaczę iż nie należy spodziewać po FX 3 rewolucyjnych zmian, wielu nowych opcji, ułatwień – od dluższego czasu można zauważyć  iz programiści mozilli skupiają się raczej na naprawianiu błędów, luk i drobnych usprawnieniach funkcjonalności – żadnych rewolucyjnych zmian nie napotkamy.

Firefox 3 to przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa, wyglądu (zarówno samej przeglądarki jak i wyświetlanych stron), poprawa szybkości wczytywania stron , nowy menadżer haseł oparty na java script oraz oparcie na silniku Gecko w najnowszej wersji 1.9 .


firefox6.png

Pod względem funkcjonalności ciekawą funkcją może stać się zapisywanie ostatnio owartych kart przed zamknięciem przeglądarki (takie rozwiązanie jak w Operze) i po ponownym uruchmieniu przeglądarki będziemy mogli odtworzyć ostatnio otwarte karty – do tej pory, przywracanie sesji, możliwe było jedynie po awaryjnym, nagłym, wyłączeniu przeglądarki.

Stabilność wersji alpha programu jest bez zarzutu, momentami mam wrażenie, że działa on stabilniej niżeli wersji 2.0.x

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s