Moje dodatki do Mozilla Firefox

Doskonale zdaje sobie sprawę z faktu iż powstało wiele artykułów, wiele porad, etc. mających na celu ukazanie ciekawych, nowatorskich, przydatnych dodatków do przeglądarki Mozilla Firefox a więc z całą pewnością nie będę odkrywczy jak opiszę polecane przez siebie dodatki acz z drugiej strony uważam, że popularność opisywania używanych przez siebie dodatków do przeglądarki, ma swoje wymierne skutki – bowiem dzięki temu czasem można odkryć zupełnie nowy, ciekawy, przydatny nam dodatek, który w normalnych warunkach, w całym gąszczu innych dodatków, nie rzuciłby się nam w oczy.

Swój opis staram się podzielić na kilka kategorii, jak funkcjonalność, multimedia oraz bezpieczeństwo , no to zaczynamy.

Dodatki zwiększające funkcjonalność:

Save Link in Folder – jest to ciekawy dodatek, który umożliwia nam zapisywanie plików, obrazków, w folderach które do tego wyznaczyliśmy, wystarczy tylko skonfigurować dodatek wg. naszych upodobań i będziemy mogli np. zapisać zdjęcie z imprezy w folderze „Impreza„, bezpośrednio z menu kontekstowego, bez ręcznego dobierania, ustalania miejsca zapisu plików, za każdym razem. Wystarczy tylko kliknąć prawym przyciskiem myszy np. na zdjęciu, wybrać menu „save link in…” i wskazać odpowiedni folder.

Download Statusbar – ciekawy dodatek, który wyświetla na dolnym pasku postęppobierania plików, zamiast otwierać oryginalnego menadżera pobierania.

Flashblock – jeden z najlepszych, najbardziej funkcjonalnych dodatków do przeglądarki który powoduje, automatyczne blokowanie wszystkich animacji flash, po za stronami na których chcemy by były one wyświetlane. Oczywiście wtyczka ma włącznik i wyłącznik. Dodatek przydatny jest w szczególności osobom mającym nieco słabsze komputery, które obciążają nachalne reklamy flash czy ciężkie strony wykonane w tej technologii.

Gmail Manager – prawdopodobnie nikomu tego dodatku nie muszę przedstawiać – jest to swoisty zarządca naszego konta w google mail – potrafi wyświetlać ile mamy listów w skrzynce, powiadamiać nas o nowych (np. dźwiękiem) , potrafi również wymusić przeglądarkę by domyślnie linki „mailto” odsyłać do gmail. Nad wyraz szczególną cechą dodatku jest możliwość obsługi wielu kont google mail, co bywa pomocne.

Foxmarks Bookmark Synchronizer – kolejny ważny dodatek, który wg. mnie jest nieco lepszy od del.icio.us Bookmarks, z uwagi na to, że nie rozstraja nam i nie narzuca nam swojej formy zakładek. Foxmarks jest dodatkiem, który integruje nasze zakładki ze stroną http://www.foxmarks.com/ , gdzie będą przechowywane nasze ulubione strony i nie musimy się obwiać ich straty. Dodatki tego typu, są niezwykle pomocne osobom które korzystają z kilku komputerów, dzięki czemu nie muszą się obawiać, że na każdym komputerze będą mieć inne „ulubione” strony.
Mouse Gestures – dodatek który umożliwia nam posługiwanie się gestami myszy w celach nawigacyjnych, opisywać chyba nie trzeba. Pełną listę gestów, znajdziecie pod tym adresem: http://optimoz.mozdev.org/gestures/defaultmappings.html

Bezpieczeństwo

ProfilePassword for Firefox – ważny, dobry, pomocny dodatek który umożliwia założenie na profil hasła, to znaczy że w przypadku kiedy z komputera korzysta kilka osób i kiedy w przeglądarce zostało stworzonych kilka profilów, możemy nasz zabezpieczyć hasłem, bowiem w normalnych warunkach nie ma żadnego problemu w dostępnie do niego a dzięki temu osoba niepowołana nie będzie miała do niego dostępu.

CDN.

Reklamy

2 comments

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s