Telewizja kłamie !

Jakiś czas temu neoliberalne media informowały nas co ten „potworny” Chavez wyprawia w Wenezueli, zamyka prywatną stację telewizyjną…

Czym tak naraził się neoliberałom Chavez zamykając stację, że wielkie koncerny zaczęły wielką, lawinę, propagandy przeciw niemu ?  Być może tym, że nie zamknął On tej stacji a zrobiła Ona to sama, nie odnawiając licencji na nadawanie po 28 maja br. W takim razie moglibyśmy mieć pretensje do polskich władz o to, że jakieś radio przestała nadawać, gdyż nie odnowiło ono koncesji…

Najpodlejsze w tej sytuacji jest fakt, iż „dyżurni demokracji” z neoliberalnych mediów, zaczęli wykorzystywać ten fakt, do rozpoczęcia kampanii nieprawdy wobec Hugo Chaveza, starając się wykreować go na dyktatora oraz wroga wolności słowa i wolnych mediów, zapominając o fakcie, że 90% mediów w Wenezueli znajduje się w rękach prywatnych. Jeśli chodzi o sektor telewizji, 90% rynku znajduje się w rękach czterech gigantów: RCTV, Globovision, Televen i Venevision. Właściciel RCTV Marcel Granier posiada w Wenezueli 40 innych stacji telewizyjnych, w większości kanałów lokalnych.

Z 81 wenezuelskich kanałów telewizyjnych 79 (97%) to kanały prywatne. W prywatnych rękach znajduje się 706 z 709 kanałów radiowych (ponad 99,5%) i wszystkie 118 tytułów druków periodycznych.

  Ale nie jest to jedyna sprawa o której zapomniały piśmaki z Wybiórczej – całkowicie mimo ucha zostały puszczone doniesienia agencji informacyjnych, iż prezydent (prawicowy !) Hondurasu, José Manuel Zelaya Rosales nakazał szystkim stacjom telewizyjnym i radiowym w kraju codzienne nadawanie przez dwie godziny materiałów rządowych. Działania te – jego zdaniem – mają pomóc zwalczyć „niesprawiedliwe doniesienia na jego rząd”.

Od 28 maja 500 kanałów radiowych i 100 telewizyjnych zmuszona jest do nadawania wywiadów z prezydentem i członkami rządu. Wywiady te przeprowadza „zaprzyjaźniony” dziennikarz. Zelaya twierdzi, że głównym zadaniem przekazów medialnych będzie zwrócenie uwagi i wyjaśnienie serii projektów i programów, znanych do tej pory tylko władzom. Tym samym prezydent chce poprawić swój wizerunek i zatrzeć niekorzystne dla niego fakty.

Ale oczywiście nasze mainstreamowe media uznały że nie warto o tym wspominać, przecież On to robi w dobrej wierze – dzielny liberał z niego przecież, dobry przyjaciel USA, to po co o tym pisać ?

Wracając de sedna sprawy – media demonizują Chaveza, puszczając nam głodne i wybiórcze kawałki i odsyłam Was do: http://lechbrywczynski.bloog.pl/id,1289440,index.html?ticaid=63e27#komentarze

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s