Przeciw deportacjom

Wczoraj oglądając „Fakty” na TVN byłem wstrząśnięty reportażem o pewnej rodzinie mongolskiej która została deportowana z Polski do Mongolii. Urzędnicy odpowiedzialni za ten czyn nie zważali na to, że dzieci uczyły się w polskich szkołach, nie znają języka mongolskiego, tutaj mają przyjaciół oraz znajomych i tak naprawdę czują się Polakami nie Mongołami. Dzisiaj rano natomiast przeczytałem kolejną wiadomość o deportacji pewnej armeńskiej rodziny z Polski.

Urzędnicy w tym wypadku również nie zważali na to iż uczennica szóstej klasy, Anrietty Karapetyan, która żyła wraz z matką w Polsce od 3 roku życia, czując się Polką, nie znając nawet języka armeńskiego. Uczniowie, rodzice i nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Stalowej Woli zbierają podpisy pod apelem w jej sprawie, ona sama wysłała list do prezydenta RP aby mogła się uczyć w Polsce, „w kraju, który kocha i jest jej ojczyzną”. Do jej apelu przyłączyli się marszałek województwa, prezydent miasta, lekarze i pracownicy miejscowego szpitala, w którym pracuje bratanek dziewczynki. Teraz mam pytanie retoryczne: czy to nie jest zwykłe skurwysyństwo ? Czy Polska powoli nie staje się krajem zamkniętym dla obcych ? Czy o świadomości bycia Polakiem/Polką ma decydować grupa urzędników ? Czy ta bariera ideologiczno-urzędnicza nie rozrosła się do granic absurdu ?

A może warto zastanowić się nad zmianą prawa w Polsce ? Na takie wzorowane na francuskim, gdzie jeżeli dzieci nielegowanych imigrantów uczęszczają do szkoły publicznej, automatycznie wstrzymywany jest proces deportacj, szczególnie że – w teorii – polskie szkolnictwo jest wolne, równe i powszechne dla każdego.

Czy w Kraju nad Wisłą nie ma już poszanowania dla ludzkiej godności ? Nikt nie patrzy na sytuację tych osób ?

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s